• Príjemné prekvapenie na Deň učiteľov

•         Deti v krojoch, spev a ruže. To bolo privítanie pre všetkých pedagógov našej školy v budove na Ulici mládeže vo štvrtok 28. marca – na Deň učiteľov. Nečakané, ale veľmi pekné spríjemnenie sviatočného dňa potešilo všetkých obdarovaných, ktorým sa v ten deň za katedrou stálo určite veľmi dobre. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí netradičný úvod Dňa učiteľov pripravili.

• Naši bývalí „šporťáci“ sa predstavia pred i za mikrofónom

•       Pred pár rokmi chodili po chodbách našej školy, dnes sú úspešní športovci. Reč je o Braňovi Brozmanovi a Martine Husárovej, patrili do triedy pani učiteľky Goláňovej, ktorí boli súčasťou projektu Centra olympijskej prípravy, ktoré fungovalo v našej škole.

Počas štúdia u nás sa Braňo venoval zjazdovému lyžovaniu, ale neskôr sa stal navádzačom zrakovo znevýhodneného Jakuba Kraka, s ktorým vybojoval cenné kovy na paralympiádach i majstrovstvách sveta hendikepovaných športovcov.

Maťka sa venovala tenisu. Jej snom bolo hrať ho za „veľkou mlákou“. To sa jej aj podarilo, reprezentovala dve americké univerzity, ale vrátila sa domov a v súčasnosti študuje na Technickej univerzite vo Zvolene.

Dvaja bývalí spolužiaci sa vo štvrtok 28. marca stretnú pri mikrofóne internátneho rádia, kde Martina začína kariéru moderátorky a redaktorky. Ak sa chcete čosi dozvedieť o našich úspešných absolventoch, počúvajte Martinu a Braňa. Odporúčame najmä štvrtákom pred Mediálnym dňomJ.

Inro nájdete na https://www.radia.sk/radia/inro

• BILINGVALISTI VOLILI PREZIDENTA

• Päť dní pred oficiálnym prvým kolom prezidentských volieb prišli k urnám aj žiaci bilingválnej sekcie. Simulované študentské voľby prezidenta Slovenskej republiky mali priblížiť a zdôrazniť študentom potrebu zaangažovanosti do verejných vecí, hodnotu každého odovzdaného hlasu či rešpektu k rôznorodosti pohľadov na politiku. Často totiž zabúdame, že vyjadriť svoj názor v slobodných voľbách nie je samozrejmosťou.

• Tohtoročné školské kolo Hviezdoslavovho Kubína s tromi víťazmi

•         Celoslovenská recitátorská súťaž Hviezdoslavov Kubín sa koná už 65. raz. Naše školské kolo (konalo sa 5. marca) bolo tento rok veľmi komorné. Napriek tomu však diváci i porota mali silné zážitky nielen vďaka recitácii, ale aj vďaka textom, ktoré počuli.

• Na záver fašiangov sme sa zabávali aj my

•       Súčasťou plesovej sezóny v Poprade býva tradične aj ples našich biliniek. 28. februára napísal už svoju dvadsiatu tretiu kapitolu. Podvečer smerovali dievčatá v plesových róbach sprevádzané chlapcami v oblekoch do hotela Satel. Témou tohtoročného plesu bol karneval v Benátkach, a preto na tvári nejedného zabávajúceho sa bola maska. Organizátormi plesu boli študenti 4. E  a 4. F pod taktovkami svojich triednych učiteliek.

• Prváci na lyžiach

• Pondelok 11. februára bol dňom, keď sme my prváci namiesto školského batohu a čiapky vytiahli kufor a prilbu. Vyrazili sme do Zuberca na lyžiarsky kurz.
        • Krv pre Matúša

• Už jedenásty školský rok po sebe sa stretli dobrovoľní darcovia krvi zo štvorročnej i bilingválnej sekcie našej školy, aby darovali najvzácnejšiu tekutinu. V pondelok 4. marca sa na lôžkach mobilnej transfúznej stanice v hlavnej budove vystriedalo 24 žiakov. Tento odber bol špecifický. Krv pôjde pre bývalého žiaka „biliniek“ Matúša Galloviča, ktorého čaká náročná operácia srdca. Matúšovi držíme palce a všetkým darcom ďakujeme.