• Projekt Recyklohry

• V školskom roku 2022/2023 sme sa opätovne prihlásili do projektu Recyklohry. Ide o školský recyklačný program, ktorého cieľom je prehĺbiť znalosti žiakov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a umožniť im osobnú skúsenosť so spätným odberom použitých drobných elektrozariadení a batérií.
          • „Kto nepozná minulosť, je odsúdený zopakovať ju znovu." Štvrtáci na exkurzii v Osvienčime.

•      Žiaci štvrtého ročníka sa v stredu 21. 9. 2022 zúčastnili na exkurzii v koncentračnom a vyhladzovacom tábore Ausschwitz-Birkenau. Priblížila im hrôzy holokaustu počas druhej svetovej vojny. Už pri nástupe do autobusu, ktorý nás odviezol do poľského Osvienčimu, kde sa koncentračný tábor nachádza, nás sprevádzali dážď a zatiahnutá obloha. Počasie čiastočne symbolizovalo utrpenie obetí.

• Druháci navštívili Centrum popularizácie fyziky v Martine

• Budova Slovenskej národnej knižnice, domov Matice slovenskej aj Gymnázium Viliama Paulinyho–Tótha a Centrum popularizácie fyziky. Toto všetko sa nachádza v metropole Turca -  Martine. 16. septembra 2022 žiaci druhého ročníka využili možnosť účasti na zážitkovej hodine fyziky pod vedením učiteľa tohto predmetu na spomínanom gymnáziu, Jozefa Beňušku. Žiaci sa mohli dozvedieť rôzne fyzikálne zaujímavosti z každodenného života, ktoré si ani neuvedomujeme.
        • PIATACI NAVŠTÍVILI NESTVILLE PARK

•             Nachádza sa tam domov prvej slovenskej whisky a spája sa tam história tradičných ľudových remesiel s liehovarníctvom severného Spiša. Sídli tam firma BGV, s. r. o., ktorej hlavnou činnosťou je výroba etylalkoholu. Reč je o neďalekej obci Hniezdne, kam smerovali aj naše kroky (alebo skôr kolesá nášho autobusu) v piatok 23. septembra.

• Súťaž o najzdatnejšieho bilingvalistu

• Mesiac september, tzv. testovací september, sa u bilingvalistov v predmete telesná a športová výchova nesie v podobe testovania.

Pre žiakov je vyhlásená súťaž o najzdatnejšieho bilingvalistu.  Testovanie prebieha v priestoroch školy batériou testov VPV (všeobecnej pohybovej výkonnosti). Skladá sa z viacerých disciplín, ako napr. člnkový beh 10 x 5m, vytrvalostný člnkový beh, skok do diaľky z miesta,   ľah - sed za 1 minútu, výdrž v zhybe pre dievčatá/zhyby pre chlapcov.

Ten, kto získa najvyšší počet bodov vo všetkých disciplínach, získava titul najzdatnejší bilingvalista, najzdatnejšia bilingvalistka pre rok 2022/2023.

Žiaci budú vyhodnotení nielen v rámci celej bilingválnej sekcie, ale aj po jednotlivých ročníkoch.

Držíme palce a prajeme veľa síl a pevnej vôle!

• Účelové cvičenie 2. a 3. ročníka

• V pondelok 12. 9. 2022 sa druháci a tretiaci zúčastnili účelového cvičenia vo Vysokých Tatrách. Absolvovali trasu Starý Smokovec - Hrebienok - Zamkovského chata. Po nasadení svižného tempa a v tatranskom "vetríku" sa pre niektorých Hrebienok stal krízovým bodom. Počasie sa nakoniec ustálilo a po absolvovaní plánovanej trasy sa všetci šťastne dostali naspäť ku električke.
        • Prezenčné vyučovanie v školskom roku 2022/2023

• Vážení rodičia, milí žiaci,

prezenčné vyučovanie v bilingválnej sekcii Gymnázia na Ulici Dominika Tatarku v Poprade bude prebiehať v súlade s dokumentom Zelená otvoreným školám:

• Zákonný zástupca žiaka/plnoletý žiak predkladá pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní tlačivo Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti (prostredníctvom platformy Edupage).
            • Pri absencii viac ako 5 po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu choroby je žiak povinný predložiť potvrdenie od lekára.
            • V prípade, že mal žiak pozitívny výsledok antigénového samotestu, zákonny zástupca žiaka/plnoletý žiak oznámi túto skutočnosť bezodkladne všeobecnému lekárovi, triednemu učiteľovi/tútorovi a žiak ostáva doma.
            • Na základe aktuálne platnej vyhlášky ÚVZ SR zamestnanec školy ani žiak nemusí mať v interiéri ani v exteriéri prekryté horné dýchacie cesty.

Viac informácii nájdete tu:

• OZNAM pre žiakov 1. ročníka

• Vážení rodičia, milí žiaci,

pred nástupom do školy 5. septembra 2022 je potrebné odovzdať vyhlásenie o bezpríznakovosti. Vyplnené tlačivo (viď príloha) pošlite na mailovú adresu dikantova.m@ssdtpp.sk najneskôr do 5. 9. 2022 do 8.00 hod., príp. prineste na slávnostné otvorenie školského roku.

Mgr. Martina Dikantová

zástupkyňa riaditeľky školy pre bilingválne štúdium