Śkolské akcie 2019/2020

•     Naši piataci už „zaberajú“ na nemeckých maturitných písomkách
        • Naši piataci už „zaberajú“ na nemeckých maturitných písomkách

• 20.02.2020 08:16
        •      Kým drvivú väčšinu maturantov na Slovensku  písomné maturitné skúšky ešte len čakajú, naši piataci sa už potia nad zadaniami. V piatok 14. 2. 2020 preukázali svoje vedomosti z nemeckého jazyka, v stredu 19. februára ukázali,  čo vedia z dejepisu, resp. geografie a v piatok 21. 2. sa budú pasovať s matematikou.

Veríme, že všetci naši maturanti prvú časť skúšky dospelosti zvládnu tak, aby v máji pred maturitnými komisiami potvrdili svoje vedomosti.

• Bilingvalistickí „šprecheri“ sa nestratia ani v slovenčine

• 20.02.2020 08:11
        •        Napriek tomu, že naša škola žije najmä nemčinou, nezanedbáva ani rodný jazyk. Dôkazom bývajú výsledky externej časti maturitnej skúšky zo slovenského jazyka a literatúry, ktoré patria medzi najlepšie na Slovensku.

Aktuálne sa našim žiakom darilo aj v olympiáde zo slovenského jazyka. V krajskom kole, ktoré bolo už tradične v Prešove, sa v kategórii B umiestnila Lenka Krempaská z 2. E na výbornom druhom mieste, keď od prvej priečky ju delili len dva body. V kategórii A (tam súťažili žiaci 3. – 5. ročníka) sa nedal zahanbiť Sebastián Keder z 5. E. Vybojoval si štvrté miesto, ktoré je o to cennejšie, že ho získal deň pred písomnou skúškou z nemeckej časti maturity.

Lenke i Sebastiánovi blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu biliniek.

• Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku

• 19.02.2020 08:14
        • 12. 2. 2020 sa v Prešove uskutočnilo krajské kolo olympiády v anglickom jazyku. V kategórii 2A nás úspešne reprezentoval Matúš Legát z 1. E triedy. Hoci len jednobodový rozdiel rozhodol v prospech víťaza tejto postupovej súťaže,  celkové 2. miesto je výborný výsledok. Matúšovi blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu bilingválnej sekcie.

• „Spiš je výnimočný región“. Na besede nám to zdôraznil spisovateľ Silvester Lavrík.

• 29.01.2020 12:54
        • Spiš je už oddávna rodiskom mnohých výnimočných osobností. Toto a mnoho ďalšieho sme sa dozvedeli od pána Silvestra Lavríka, spisovateľa a občianskeho aktivistu, ktorý sám pochádza z tohto regiónu. Venoval sa mu aj vo svojej najnovšej knihe Posledná barónka, v ktorej opísal život Margity Czóbelovej, netere maliara Ladislava Mednyánszkeho. Jej život bol spätý s kaštieľom Strážky. Dokuromán zachytáva príbeh tejto výnimočnej osobnosti, ktorá musela čeliť neľahkému osudu, napríklad totalitným režimom. Kniha môže byť pre nás zaujímavá aj tým, že prostredie, v ktorom sa odohráva, je pre väčšinu z nás neďaleko nášho domova.

• Na popradskom veľtrhu škôl sme nechýbali ani my

• 02.12.2019 08:30
        • V piatok 22. novembra 2019 bol v popradskej Aréne veľtrh stredných škôl z Popradu a okolia. Ako každý rok, ani teraz na ňom nechýbala naša spojená škola. Študentské tváre ,,biliniek” a ,,štvorročiek” sa podujali na jej reprezentáciu a pod vedením pána učiteľa Karola Grillinga sa snažili nalákať čo najviac potenciálnych gymnazistov. U mnohých návštevníkov veľtrhu vzbudila naša škola veľký záujem.

Veríme, že nielen vďaka lákavým možnostiam, ktoré naše gymnázium ponúka, ale aj vďaka skvelým argumentačným schopnostiam našich študentov sa záujemcovia prídu pozrieť aj na blížiaci sa Deň otvorených dverí.

• skola@ssdtpp.sk
      • vojtassakova.m@ssdtpp.sk
      • +421 52 7730551

• Nemecké maturitné písomky
    • OSJL
    • KK OAJ
    • Beseda
    • Burza SŠ
    • Sloboda nie je zadarmo!
    • Naši študenti na oslavách pádu Berlínskeho múru
    • Gaudeamus