• Naša pani učiteľka Silvia Bartošová získala ocenenie mesta Poprad

• 28.03.2018 13:48
        • Deň učiteľov, ktorý si pripomíname 28. marca,  je príležitosťou oceniť tých najlepších. Medzi pedagógmi ocenenými mestom Poprad je aj naša pani učiteľka Silvia Bartošová. Ocenenie v kategórii učiteľ s mimoriadnymi výsledkami získala za vedenie Olivera Pitoňáka – viacnásobného víťaza celoslovenského kola biologickej olympiády, ktorý trikrát úspešne reprezentoval Slovensko aj na medzinárodných súťažiach. Ako objavila tohto talentovaného študenta?

• Debatný úspech našich štvrtákov

• 26.03.2018 21:16
        • Dvaja žiaci štvrtého ročníka – František Gálik zo 4. E a Kamila Beťková zo 4. F – dosiahli

veľmi pekný úspech. V uplynulých dňoch sa zúčastnili na regionálnom kole súťaže Jugend debattiert international v Košiciach. Súťažiaci z východoslovenských gymnázií debatovali o tom, či by fajčiari mali do zdravotných poisťovní platiť vyššie odvody. Študenti mali v debate možnosť ukázať svoje schopnosti argumentovať a presviedčať po nemecky. Výkony debatérov hodnotila porota pozostávajúca z nemeckých a slovenských vysokoškolských pedagógov. Do štvorice víťazov patria aj Kamila a Ferko, ktorí sa v júni stretnú s konkurentmi zo západného Slovenska. Pred nasledujúcim súťažným kolom ich čaká týždňový pobyt v Drážďanoch, ktorý im pomôže zdokonaliť sa v nemeckom jazyku.

• Štvrtáci novinármi. Mediálny deň mapoval prvý polrok

• 22.03.2018 07:33
        • Projekt Mediálny deň (pre štvrtákov v rámci predmetu slovenský jazyk a literatúra) sa tento rok rozbehol naplno. Kým vlaňajší nultý ročník bol akýmsi hľadaním tej správnej formy, aktuálni štvrtáci prezentovali svoje niekoľkomesačné mapovanie školského i mimoškolského života podľa premysleného scenára slovenčinárok. Žiaci 4. E a 4. F zhmotnili svoje teoretické vedomosti o žurnalistike do časopisov, televíznych novín či rozhlasového vysielania.

• Úspechy nášho basketbalu

• 20.03.2018 20:18
        • Okresné kolo v basketbale žiakov a žiačok stredných škôl sa ani tento raz nezaobišlo bez našej účasti. Do kategórie žiakov sa prihlásilo osem družstiev, ktoré hrali v dvoch skupinách. Družstvo našej školy skupinu vyhralo a postúpilo do finále. V silnej konkurencii si naši chlapci zmerali sily so športovým gymnáziom, s ktorým tesne prehrali a skončili na druhom mieste.

• EURES a možnosti, ktoré nám ponúka

• 19.03.2018 12:08
        • Určite sa už nejeden z nás zamýšľal nad nejakou tou letnou brigádou v zahraničí. Bližšie informácie  o možnostiach, ktoré nám ponúka  Európsky portál pre pracovnú mobilitu EURES, sme sa dozvedeli na besede, ktorej sa zúčastnili triedy 4.E a 4.F s pani Ing. Ingrid Mitterpachovou.

• Naši piataci majú nemeckú časť maturitných písomiek už za sebou

• 11.03.2018 23:08
        • Kým drvivú väčšinu slovenských maturantov písomné maturitné skúšky čakajú po 12. marci, naši piataci sa už tri dni potili. Ako prvú v pondelok 5. marca absolvovali písomnú časť z nemčiny, v stredu nasledovala matematika a v piatok 9. marca písali písomku z geografie alebo dejepisu. Maturantov prišiel povzbudiť aj pán riaditeľ Dušan Nebus. Po víkende ich v utorok 13. marca čaká slovenčina. Verme, že v tomto prípade bude trinástka šťastné číslo!

• Štvrtáci v Osvienčime

• 11.03.2018 23:05
        • Kto nepozná minulosť, je odsúdený prežiť ju znova. Pod týmto heslom sme my žiaci štvrtého ročníka nastúpili v pondelok 5. marca do autobusu a odviezli sa do Osvienčimu. Naším cieľom bolo dozvedieť sa viac o jednej z najtragickejších udalostí v dejinách – o holokauste.
        • POTLESK PRE  RECITÁTOROV
        • POTLESK PRE RECITÁTOROV

• 11.03.2018 22:43
        • Poprázdninový utorok  6. marca sa u nás niesol v duchu umeleckého prednesu. Mali sme školské kolo najstaršej recitačnej súťaže na Slovensku – Hviezdoslavov Kubín.