• Žiaci 2. F sa na hodine slovenčiny rozprávali s herečkou Dominikou Kavaschovou

•      Miluša z Palárikovej veselohry Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch, Isména z antickej tragédie Antigona či Mária z Tolstého epopeje Vojna a mier. To je len časť postáv, ktoré na doskách Slovenského národného divadla v Bratislave stvárňuje  Dominika Kavaschová. A práve táto sympatická herečka bola hostkou 2. F na hodine slovenčiny v piatok 19. 2. 2021.

• O fašizme s historikom Jakubom Drábikom a publicistom Samom Marcom

•      Ste si istí, že viete správne vysvetliť pojmy fašizmus, nacizmus či klérofašizmus? Zamýšľali ste sa už nad tým, aké má fašizmus ciele, čo hnalo jeho prívržencov vpred? Na tieto otázky sme 16. februára hľadali odpovede spoločne s historikom Jakubom Drábikom a publicistom Samom Marcom.
        • Naši piataci majú tri štvrtiny maturitných písomiek za sebou

• Kým drvivá väčšina slovenských stredoškolákov v končiacich ročníkoch čaká na svoju prvú maturitnú písomku, naši piataci majú za sebou až tri písomné preverenia svojich vedomostí – všetky v nemčine. V rozpätí siedmich dní (12., 15. a 18. februára) absolvovali nemecký jazyk a literatúru, dejepis, resp. geografiu a matematiku.

• Spisovateľ Silvester Lavrík na slovenčine 3. F

•      Stereotypný kolotoč zatiaľ nekončiacej sa online výučby. Aj týmito slovami by mnohí študenti opísali, ako vyzerá dištančné vzdelávanie, v ktorom sme sa opäť ocitli. Len ťažko si človek vie predstaviť, ako sa za toľkými, ničím výnimočnými, webkamerami môže odohrať jedinečná hodina. Žiaci 3. F by však vedeli uviesť príklad práve takej hodiny, ktorú je nemožné charakterizovať už spomínaným slovíčkom „stereotyp“.

• 2% dane z príjmu za rok 2020

• Vážení rodičia a priatelia školy. Aj vďaka Vám a Vašej finančnej podpore sa nám podarilo skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole materiálno-technickým vybavením, skrášlením priestorov a zabezpečiť modernizáciu výchovno-vzdelávacieho procesu zvlášť v období, kedy boli žiaci nútení vzdelávať sa dištančne. V nastolenom trende chceme pokračovať a preto touto cestou Vám už vopred ďakujeme za Vašu vernosť a podporu prostredníctvom 2% dane z príjmu za rok 2020. Ak ste sa takto rozhodli učiniť, postupujte prosím v zmysle zverejnených informácií kliknutím tu:

• 4. F hovorila o básnikovi a textárovi Jozefovi Urbanovi spolu so vzácnym hosťom

•      Život je frajer, ale ja som väčší. Keby sme chceli čítať to najlepšie od Jozefa Urbana, siahli by sme práve po spomínanej knihe, ktorá ukazuje prierez jeho tvorbou. O tom, že tento básnik a textár bol skutočný „frajer“, sme sa presvedčili na výnimočnej hodine slovenčiny 11. februára 2021.

• VYUČOVANIE MATURANTOV BS OD 8. 2. 2021

• V súvislosti s možným šírením koronavírusu a plánovaním nemeckých písomných maturitných skúšok od pondelka 8. 2. 2021 sa neuskutoční prezenčné vzdelávanie maturantov bilingválnej sekcie gymnázia.

V dňoch od 8. – 10. 2. 2021 bude vzdelávanie pokračovať aj v tomto ročníku dištančne podľa platného rozvrhu hodín.

Poučenie k organizácií nemeckých maturitných písomiek bude organizované vedúcim BS p. Sabol-Wimmerom v stredu 10. 2. 2021 o 13.45 hod. cez TEAMS. Účasť je povinná!

dňoch 12.,15. a 18. 2. 2021 sa uskutočnia písomné maturitné skúšky prezenčne v budove na Ulici mládeže v Poprade.

V zmysle uznesenia vlády a vyhlášky ÚVZ bude potrebný negatívny test neplnoletého žiaka a jeho zákonného zástupcu, resp. len negatívny test plnoletého žiaka.

Maturant sa týmto testom preukážete ráno pri vstupe do budovy na vrátnici, alebo pošle vyhlásenie o bezinfekčnosti cez EDUPAGE (pozri manuál).

Platnosť testov je sedem kalendárnych dní.

V dňoch 11., 16. a 17. 2. 2021 maturanti budú mať študijné voľno.

V čase písania maturitných písomiek na obed budú prihlásení všetci maturanti, ktorí sa v októbri v školskej jedálni stravovali. Ak žiak o stravu nemá záujem, musí sa odhlásiť do stredy 10. 2. 2021 do 14.00 hod., buď mailom na adresu: kunova.e@ssdtpp.sk alebo telefonicky 0527742627.

• Potvrdenie o návšteve školy

• Milí žiaci, študenti, rodičia. V prípade, že potrebujete potvrdenie o návšteve školy, je možné si ho vytlačiť priamo cez EDUPAGE. V systéme si vygenerujete potvrdenie pre školský rok 2020/2021. Ak potrebujete potvrdenie za uplynulý školský rok 2019/2020, kontaktujte školu osobne alebo e-mailom na skola@ssdtpp.sk

Ďakujeme za pochopenie.

Návod ako si stiahnuť potvrdenie o návšteve školy - KLIKNUTÍM TU:

• Návrat do škôl od 8.2.2021

• Milí rodičia a žiaci. Zverejňujeme materiál MŠVVaŠ SR spojený s návratom žiakom do škôl od 8. februára 2021. Momentálne pracujeme na detailnejších informáciách, o ktorých Vás budeme včas informovať prostredníctvom web stránky školy a EDUPAGE. Ďakujeme za pochopenie. VIAC KLIKNUTÍM TU: