• INFORMÁCIE K DIŠTANČNÉMU VZDELÁVANIU

• Milí žiaci,

vyučovanie sa neprerušuje, iba mení svoju formu na dištančnú. Tento týždeň sa učí v bilingválnej sekcii podľa stáleho rozvrhu hodín, od 19.10. sa pripravuje zmena RH.

Pre dištančné vzdelávanie žiakov bilingválnej sekcie platia tieto pravidlá:

• Žiak je povinný každodenne sledovať v EDUPAGE informácie o zadaných úlohách, je povinný ich vypracovať a odovzdať do určeného termínu.
            • Ak niektorý žiak bude vopred vedieť, že z objektívnych dôvodov sa online hodiny nemôže zúčastniť, resp. bude vopred vedieť, že má doma technický problém s pripojením sa na internet, jeho povinnosťou je ospravedlniť sa učiteľovi, s ktorým má online hodinu. Tento žiak bude uvedený ako chýbajúci aj v ETK a učivo je povinný si sám dobrať. Za neúčasť žiaka na online hodine sa bude vyžadovať ospravedlnenie od rodičov poslané triednemu učiteľovi.
            • Tento týždeň žiak na online hodiny budete učiteľmi upozornení, od budúceho týždňa budú pevne stanovené v rozvrhu.

EDUPAGE kontrolujte každý deň!

Ak môžete, stiahnite si aplikácie EDUPAGE a TEAMS do smartfónov.

Cez EDUPAGE je dohodnutá:

• komunikácia s učiteľmi (nie cez mailové adresy),
              • prideľvanie a odovzdávanie úloh, termínov, materiálov medzi učiteľom a žiakom (na termíny Vás upozorní aj aplikácia v mobile),
                • úlohy posielajte načas a správnym spôsobom,
                • je zákaz posielať úlohy cez správy (možné len cez úlohy, určené karty, projekty, ...),
                • neodovzdanie úloh v termíne bez ospravedlnenia vopred sa nebude akceptovať,
                • bude sa viesť presná evidencia odovzdaných úloh,
              • pvinnosť žiaka sledovať suplovanie – niektoré hodiny môžu odpadnúť, niektorý učiteľ môže byť chorý.

V ETK sa bude viesť evidencia chýbajúcich žiakov na online hodinách – pravidlá s ospravedlňovaním žiakov rodičmi (dospelých žiakov) platia bez zmeny podľa klasifikačného poriadku ( POZOR – elektronicky v Edupage cez správy od rodičov, nie cez správy od žiakov).

Skontroluje si pripojenie na TEAMS:

• problém riešte cez TU resp. učiteľa predmetu (mnohí učitelia budú preferovať túto aplikáciu),
              • možnosť zúčastniť sa online hodiny cez mobil, keď doma nebudete mať k dispozícií počítač.

Špecifikácie a prípadné zmeny súvisiace s dištančným vzdelávaním v hodnotení pre každý predmet zverejníme do konca tohto týždňa.

Milí žiaci,

verím, že spoločnými silami sa nám podarí zvládnuť Vaše vzdelávanie na diaľku a že čoskoro sa opäť uvidíme v škole.

RNDr. Mária Vojtaššáková, ZRŠ

• Opatrenie MŠVVaŠ SR z 11. 10. 2020

• Vážení rodičia, milí žiaci,

oznamujem vám, že v zmysle nového opatrenia MŠVVaŠ SR  prechádzame od pondelka 12.10.2020 na dištančnú formu vyučovania.

Zajtra zverejníme ďalšie informácie o dištančnom vzdelávaní v bilingválnej sekcii pre najbližšie dni.

RNDr. Mária Vojtaššáková, ZRŠ pre BS

Poprad 11. 10. 2020

• Úspešnosť prijatia absolventov na VŠ 2019/2020

• Ponúkame vám prehľad úspešnosti prijatia našich posledných absolventov na vysoké školy.  Z ponúkaných tabuliek a grafov sa môžete dozvedieť aj v ktorých krajinách budú naši absolventi študovať a aké študijné odbory si vybrali.