• Ďalšia „edícia“ maturantov

• 25.05.2018 22:44
        • Utorok 22. máj 2018 bol dňom, keď sa definitívne skončilo pôsobenie ďalších bilingvalistov. Polstovka žiakov 5. E a 5. F si prebrala maturitné vysvedčenia. So slávnosťou bolo spojených niekoľko noviniek. Vysvedčenia sa odovzdávali v škole v jednej z učební a študenti dostali naraz nemecké i slovenské maturitné vysvedčenie. Na tom slovenskom bola známka zo slovenčiny, z ktorej sa po viacerých rokoch maturovalo v piatom ročníku.

• Rozlúčka s piatakmi

• 13.05.2018 20:10
        • Pre niekoho päť krásnych a nezabudnuteľných, pre iných päť bolestných a únavných, no pre všetkých tých so zelenou stužkou na hrudi päť rokov, ktoré sa práve končia. Bol prvý májový piatok, keď sme sa naposledy stretli s tohtoročnými piatakmi na chodbách školy a svoje oficiálne „zbohom" nám dali na mestskom úrade, kde sa konala rozlúčková akadémia.
        • Divadelný zájazd do Trnavy na Veľkého Gatsbyho

• 10.05.2018 12:39
        • Posledný aprílový piatok sa skupinka gymnazistov spolu s so svojimi profesormi  slovenského jazyka vybrala do divadla. Návštevy divadelných predstavení  organizovaných  školou sú u študentov obľúbené najmä preto, lebo obvykle znamenajú „voľný deň“.
        • Basketbalistky na štvrtom mieste

• 04.05.2018 08:23
        • Žiačky SŠUDT sa zúčastnili celoslovenského kola basketbalu žiačok stredných škôl pod vedením učiteľky a trénerky Vitalije Bolozovej.
        • Deň vedy bol opäť plný zaujímavých pokusov

• 02.05.2018 08:15
        •

Hoci my bilingvalisti vynikáme oproti svojím rovesníkom hlavne v nemčine, ani veda pre nás nie je „španielskou dedinou“. Vo štvrtok 26. 4. 2018 bola v našej sekcii na programe fyzika. A to nie hocijaká, ale zábavná a v praxi. Veľké chodby sa na každom poschodí premenili na fyzikálne aleje, ktorými sa žiaci mohli prejsť a skúmavo pozorovať celé rady pokusov - od horiacej ruky, cez „samozhasínacie“ sviečky, až po záhadu konštrukcie leonardovho mostu bez klincov či lepidla. Táto akcia s názvom Deň vedy  však nebola ničím novým. Každoročne si druháci, tretiaci a štvrtáci pripravujú všakovaké zaujímavé pokusy a snažia sa nimi očariť svojich mladších spolužiakov, ktorí im celý deň kladú zvedavé otázky. Autorkou tejto vydarenej formy popularizácie vedy a techniky je pani učiteľka Mária Goláňová, ktorá celú akciu už dlhé roky so žiakmi organizuje. Patrí jej za to vďaka.

Alica Jarošová, 4. F

• Prezentiáda 2018

• 20.04.2018 12:47
        • 12. apríla bolo v Košiciach krajské kolo súťaže Prezentiády. Štyri tímy z osemročného gymnázia a tri tímy z bilingválnej sekcie našej školy sa pod vedením pani učiteľky Ujčíkovej rozhodli ukázať svoje schopnosti pri spracovaní prezentácií na témy Práca snov a Technológie nás zbližujú pre mladších žiakov a Čo nám doma nepovedali a Droga dnešnej doby pre starších žiakov.
        • Úspech našich basketbalistiek

• 16.04.2018 00:04
        • Dievčatá našej školy postúpili na Majstrovstvá Slovenska v basketbale žiačok stredných škôl. Cesta k postupu viedla cez krajské kolo, ktoré sa konalo v Starej Ľubovni. Zúčastnilo sa na ňom osem družstiev Prešovského kraja. Naše dievčatá, ktoré hrali so srdcom, vo finále vyhrali nad Bardejovčankami o štyri body. Veríme, že na slovenskom šampionáte, ktorý bude 26. – 27. apríla v Ružomberku sa im bude dariť.

• Katka Jurčová postúpila do celoslovenskej dejepisnej olympiády

• 15.04.2018 23:59
        • Pre Katarínu Jurčovú zo 4. F je história záľubou, ktorej sa venuje aj vo voľnom čase. Dôkazom toho sú jej práce, s ktorými sa prezentuje na dejepisnej olympiáde - tento rok to bolo už štvrtýkrát. Na krajskom kole v kategórii A sa umiestnila na 2. mieste a postúpila do celoštátneho kola, ktoré bude v Smoleniciach. Tento rok je Katkinou témou Karpatský spolok, ktorý sa počas svojej existencie venoval rozvoju turistiky  vo Vysokých Tatrách, dobrovoľníckej záchranárskej  a sprievodcovskej službe. Druhým tematickým okruhom súťažnej práce Katky je osobnosť MUDr. Michala Guhra, objaviteľa liečby Basedowovej choroby a spoluzakladateľ Sanatória v Tatranskej Polianke.

• Ďalšia „edícia“ maturantov
    • Rozlúčka s piatakmi