• Maturanti a ich mladší spolužiaci si v Brne hľadali vysoké školy

• 08.11.2018 20:58
      • Žiaci štvrtého a piateho ročníka na jeseň chodievajú do druhého najväčšieho českého mesta - do Brna. Moravská metropola sa totiž spája s veľtrhom vysokých škôl Gaudeamus. Výber žiakov tam vycestoval aj tento rok. Exkurziu približuje Lucia Jurkovičová zo 4. E.

• Na veľtrhu sme mali možnosť získať prehľad o jednotlivých vysokých školách, ako aj informácie o náročnosti štúdia či o prijímacích skúškach. Tí, ktorí mali vo svojej budúcnosti jasno, zamierili rovno k stánkom svojich vysnívaných škôl alebo ich porovnávali s inými. Ale aj pre tých, ktorí ešte nevedeli, ako sa ich pomaturitný život bude ďalej vyvíjať, bolo pripravené poradenstvo rôzneho typu - profesijného zamerania alebo možnosti štúdia v zahraničí. Okrem toho sme sa mohli pri jednotlivých stánkoch aj zabaviť, niektoré aktivity si sami vyskúšať alebo si odniesť nejeden suvenír. Popoludní sme sa s taškami plnými letákov a pier s logami škôl presunuli na našu druhú zastávku s názvom VIDA. V tomto vedeckom parku sme v sebe prebudili naše detské hravé duše a presvedčili sa, že fyzika nie je nakoniec až taká zlá. Okrem beztiažového stavu sme si mohli vyskúšať moderovať počasie, poskytnúť prvú pomoc, na vlastnej koži zažiť zemetrasenie alebo sa pohrať so zvukovými vlnami. Cestu domov sme si spríjemnili rozprávaním zážitkov z exkurzie, kde sme získali užitočné informácie pre náš budúci študentský život. No a nechýbalo ani tradičné spievanie.

• Naspäť na zoznam článkov

• Otvorená diskusia o aktuálnych témach so známym blogerom
    • Maturanti a ich mladší spolužiaci si v Brne hľadali vysoké školy
    • Literárna exkurzia prvákov alebo Jeden deň trikrát na cintoríne
    • Poznávanie chemických technológií v Hniezdnom
    • Fyzikálna exkurzia tretiakov v Martine
    • Aj tento rok sme sa zúčastnili na projekte Europa Hause
    • Naši debatéri sa na súťaži nestratili
    • Biela pastelka s účasťou bilingvalistov
    • Téma tohtoročného výmenného ekoprojektu je trendová – SMART CITY
    • Nový školský rok sme začali workshopom
    • Ako vyzerá štúdium medicíny na pražskej „Karlovke“?
    • Začiatok šk. roka 2018/2019