• Informácie pre stravníkov

• Žiaci, ktorí si zabudnú stravný lístok, stratia ho, alebo si zabudnú označiť lístok pre výber 2. jedla a nebude označený menom a triedou, môžu prísť na obed 10 minút pred ukončením výdaja stravy. Stravný lístok nie je prenosný.

• Deň otvorených dverí prilákal nových študentov

• “Nech sa páči, vstúpte.” Túto vetu bolo počuť z chodieb bilingválneho gymnázia na ul. Dominika Tatarku v Poprade, kde sa dňa 29. novembra 2017 konal deň otvorených dverí, ktorý mnohým budúcim žiakom ukázal, že práve táto škola môže byť pre nich tou správnou voľbou.
        • V. E má za sebou nezabudnuteľný večer - stužkovú

• 24. november nebol len dátumom, ktorý oznamoval, že presne o mesiac budú Vianoce, nebol len dňom menín či narodenín mnohých ľudí. Pre nás študentov V. E to bol nezabudnuteľný deň, keďže sme mali stužkovú slávnosť a tá ostane večnou spomienkou na našu mladosť.
        • Ďakujem

• Podvečer 17. novembra 2017 sa na popradskom Námestí svätého Egídia pri pamätníku obetiam totality zišla hŕstka našich študentov. Zareagovali na moju súkromnú iniciatívu pripomenúť si, že 17. november nie je len dňom, keď máme voľno a nemusíme ísť do školy či do práce. Pripomenúť si, že vďaka 17. novembru existujú napríklad naše „bilinky“... Mnohé, čo sa nám dnes zdá ako samozrejmosť, kedysi samozrejmosťou nebolo.

• GAUDEAMUS 2017

• Kam na vysokú školu alebo čo so svojím životom? Túto otázku si budeme musieť zodpovedať síce až o rok, no poznať na ňu odpoveď  už o niečo skôr, iste nie je na škodu. S týmto cieľom sme sa 2.novembra  vybrali na Európsky veľtrh pomaturitného a celoživotného vzdelávania GAUDEAMUS Brno 2017.

• Hostili sme Holanďanov – v rámci výmenného pobytu

• Aj tento rok sa študenti  našej školy zapojili do projektu Medzinárodný výmenný  týždeň so školou  Zernike College v holandskom  meste Groningen. Jeho podstatou je kultúrna výmena a vzájomná  komunikácia študentov z desiatky európskych krajín. Každý slovenský študent dostal svojho holandského partnera, s ktorým bol vo virtuálnom kontakte ešte pred jeho príchodom.

• Halloween a bilingvalisti

• V duchu spríjemnenia každodenného života v škole bol v našej bilingválnej sekcii prvý tematický deň – Halloween day. Každý žiak, ktorý prišiel v maske, dostal za odmenu sladkosť. Atmosféru strašidelného prostredia dotvárali nielen patrične zamaskovaní žiaci, ale aj výzdoba, o ktorú sa (rovnako ako o celú akciu) postarala Žiacka školská rada. Halloween day oslovil žiakov  aj učiteľov. Už teraz sa nevieme dočkať ďalšieho tematického dňa.

• Mesiac úcty k starším a naša pomoc seniorom

• Október sa nespája len s jeseňou, je to tiež Mesiac úcty k starším. Časť našej II. E triedy sa rozhodla prispieť  svojou troškou k tomuto mesiacu, a tak sme sa v posledný októbrový štvrtok na hodine etickej výchovy vybrali do obchodu neďaleko našej školy.  Úloha pomôcť seniorom bola zo začiatku náročná, prekonať nedôverčivosť nakupujúcich ešte ťažšia, no napokon sme predsa len splnili náš cieľ. Aj malá pomoc sa počíta. Spoločne a s úsmevom na tvári sme ponúkli pomoc s nákupom a nosením ťažkých tašiek, čo viacerí starší ľudia s vďakou ocenili. Zážitok to však nebol len pre nás. Seniori s nami viedli priateľské rozhovory, dokonca aj niečo o sebe prezradili. Niektorí žijú sami, iní sa napriek dôchodcovskému veku nestarajú len o seba, ale aj o ďalších členov rodiny... Zistili sme, že najlepší pocit prichádza, keď niekomu pomôžeme bez toho, aby sme za to niečo očakávali. Cestu späť do školy nám spríjemňovalo vedomie, že starším ľuďom sme inak chladné ráno urobili o čosi krajšie, vykúzlili sme im úsmev na perách a uľahčili cestu domou. Nezabúdajme však, že seniorom treba pomáhať nielen v októbri...

Barbora Tomčejová, II. E

• Z denníka bilingvalistu – prváci v Matrine

• 7:36

V parku stoja prví ľudia. Trasúc sa od zimy napäto čakáme na príchod autobusu. Za chrbtami počuť zlovestné pískanie brzdiaceho vlaku.

7:58

Autobus stále neprichádza. Niektorí z nás od nedočkavosti takmer skáču na cestu pod kolesá áut. Začínajú sa objavovať prvé omrzliny.