• Rozhlasová relácia o BS

• O živote v našej bilingválnej sekcii informuje nielen školská webová stránka, ale aj regionálne médiá. Niektoré informácie zverejňujú i celoslovenské médiá. Príkladom je Radio Slovakia International, ktoré je súčasťou RTVS. V nemeckej redakcii pracuje naša bývalá študentka Lucia Dubravay-Trautenberger, ktorá do vysielania pripravila hodnotenie našej školy v rámci INEKO. Započúvajte sa do výpovedí učiteľov a žiakov BS.

minutáž od 7:35 min.

• VÝMENNÝ POBYT – 2.F VO WESTERSTEDE

• 20.9. 2017 vyrazili naši žiaci z 2.F triedy na 9-dňový výmenný pobyt do nemeckého mesta  Westerstede.

Jedným z cieľov stretnutia bola projektová práca na tému „História a súčasnosť migrácie obyvateľstva“.   Informácie a podklady pre spoločnú prácu slovensko – nemeckých   skupín sme získali počas návštevy Centra pre utečencov v Oldenburgu a taktiež  expozície moderného interaktívneho Múzea migrácie  v Bremerhavene.

• Výmenný pobyt Poprad – Kyritz

• Školský rok sa sotva začal a nás, žiakov III. E triedy, čakalo ďalšie stretnutie s našimi priateľmi z nemeckého mestečka Kyritz. Od 21. do 29. septembra sme teda mali možnosť po prázdninách oprášiť si nemeckú gramatiku a zároveň obnoviť vzťahy s našimi výmennými partnermi.

• Ďalšie skvelé hodnotenie našej školy

• Naša škola získala ďalšie významné pozitívne hodnotenie. Podľa Národného ústavu certifikovaných meraní (NÚCEM) sa dlhodobo umiestňuje nad úrovňou očakávania v pridanej hodnote vo vzdelávaní zo slovenského jazyka a literatúry (SJL). Patríme medzi sedem gymnázií v rámci Slovenska, ktoré v rokoch 2015, 2016, 2017 dali žiakom v spomínanom predmete viac, ako sa predpokladalo.

• Štvrtáci videli silnú vojnovú drámu a prezreli si diela Andyho Warhola

•        Uplynulé dni mali študenti štvrtého ročníka bohaté na mimovyučovacie aktivity. Okrem účelového cvičenia, ktoré ich zaviedlo do Gánoviec, stihli navštíviť Banskú Štiavnicu a najnovšie aj Martin a Dolný Kubín. Čo im ponúklo stredné Slovensko? Dva rôzne umelecké zážitky – divadelné predstavenie a výstavu časti tvorby slávneho predstaviteľa pop-artu Andyho Warhola.

• Aj BILINKY podporujú Bielu pastelku

• Dobrovoľníci z našej školy - žiaci 4. E triedy  - v rámci akcie Biela pastelka oslovovali darcov v triedach našej školy vo štvrtok 21.9. a v uliciach Popradu 22.9. Za dobrovoľný príspevok dostali darcovia plastové spinky vo forme bielej pastelky.
            V triedach dobrovoľníci informovali žiakov o tom, ako sa správať k zrakovo postihnutým ľuďom, ako im pomôcť, ako sa vyhnúť rozpačitým situáciám a nemať žiadne zábrany počas komunikácie s takýmito ľuďmi.
            Verejnú zbierku Biela pastelka organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Výnos zbierky je každoročne použitý na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim pomáhajú.

Zuzana Dvořáková, 4. E